Denne sida ser meget bedre ut i en nettleser som støtter webstandarder , men den er allikevel lesbar.






Medaljevinnere

Her kan du finne alle som har vunnet medaljer imesterskap.
Trykk på lenkene under så kommer du lett fram.


Søk etter medaljevinner

Skriv inn fornavnet eller deler av fornavnet til den personendu søker. Du vil da få henta ut alle medaljevinnere som har disse bokstavene etterkvarandre i fornavnet sitt.




Medaljer norgesmesterskap langrenn for junior.

Her er en oversikt over alle medaljer i NM langrenn for juniorer tatt av elever som går/har gått ved Meråker videregående skole og/eller NORD Universitet campus Meråker.

Tilsammen er det tatt 239 medaljer i NM langrenn junior av skolens elever

2019

Trym MalmoGullSprint
Astrid StavGull15 km fristil
Astrid StavSølv5km klassisk

2018

Alise Einmo15 km klassisk
Hans Kristian HolmboGullStafett
Kristoffer BersetSølvStafett
Alise EinmoBronseStafett

2017

Astrid StavSølv10 km fristil

2016

Ole Morten FlatakerGullStafett
Even NorthugGullSprint
Jan Thomas JenssenGullStafett

2015

Jan Thomas JenssenGullStafett
Even NorthugGullSprint
Jan Thomas JenssenBronse20 km fri teknikk
Even NorthugBronseStafett

2014

Magni SmedåsGull20 km klassisk
Magni SmedåsSølv10 km fri teknikk
Truls TorvikSølvStafett
Ole Morten FlatakerBronseSprint

2011

Magnus StensåsGull10 km klassisk
Emil IversenGullSprint
Hallvard LøfaldSølvStafett
Magnus StensåsSølvStafett
Emil IversenBronse10 km kassisk
Emil IversenBronseStafett

2010

Magnus MoholtGullSprint klassisk
Finn-Hågen KroghGull10 km fri teknikk
Tomas NorthugSølvSprint
Tomas NorthugBronse10 km fri teknikk
Magnus MoholtBronseStafett
Marius BjørsethBronseStafett
Ola Berg FinesBronseStafett
Tomas NorthugBronse20 km klassisk

2009

Kathrine Rolsted HarsemGull5 km klassisk
Tomas NorthugGullSprint
Kathrine Rolsted HarsemSølvStafett
Magnus MoholtSølvStafett
Martin MikkelsenBronse10 km klassisk
Finn-Hågen KroghBronse20 km fri teknikk

2008

Finn-Hågen KroghGull10 km fri teknikk
Kathrine Rolsted HarsemSølvStafett
Andreas Myran SteenSølvSprint
Magnus MoholtSølvSprint
Marthe KristoffersenSølvSprint
Eirik LorentsenBronseStafett
Ole Marius BachBronseStafett
Tomas NorthugBronseSprint
Lars HyttehaugBronseKlassisk 20 km
Tomas NorthugBronseStafett
Andreas Myran SteenBronseStafett

2007

Elise RingenGullFri teknikk 10 km fellesstart
Eirik Kurland OlsenGull10 km klassisk
Elise RingenGullKlassisk 5 km
Marthe KristoffersenGullSprint
Elise RingenSølvStafett
Laila KveliSølvStafett
Marthe KristoffersenSølvStafett
Kristin GausenSølvStafett
Magnus MoholtSølv10 km kassisk
Kristin GausenSølvSprint
Ida EideBronseSprint
Kathrine Rolsted HarsemBronse5 km klassisk
Kathrine Rolsted HarsemBronseStafett

2006

Petter Northug jrGullFri teknikk 20 km
Petter Northug jrGullKlassisk 7,5 km
Marthe KristoffersenGullFri teknikk 7,5 km
Kristin GausenSølv7,5 km fri
Ingrid LøvbrøtteSølvStafett
Marthe KristoffersenBronseStafett
Marthe KristoffersenBronseSprint
Elise RingenBronseStafett
Marte EldenBronseStafett
Ole Marius BachBronseFri teknikk 15 km
Eirik Kurland OlsenBronse7,5 km klassisk
Marte EldenBronseFri teknikk 15 km

2005

Petter Northug jrGullSprint
Petter Northug jrGullKlassisk 20 km
Marte EldenGull15 km klassisk
Kari Vikhagen GjeitnesGullSprint
Eirik Kurland OlsenGull15 km klassisk
Petter Northug jrGullFri teknikk 7,5 km
Marte EldenSølvSprint
Eirik Kurland OlsenBronse7,5 km fri teknikk
Marte EldenBronseFri teknikk 5 km

2004

Marte EldenGullStafett
Elise Aune TyldumGullStafett
Eirik Kurland OlsenGull7,5 km klassisk
Martin Johnsrud SundbyGullStafett
Liv-Miriam NordtømmeGullStafett
Petter Northug jrGullKlassisk 7,5 km
Martin Johnsrud SundbyGull15 km fri teknikk
Celina Gasparin (SUI)GullFri teknikk 15 km
Liv-Miriam NordtømmeGullSprint
Petter Northug jrGullFri teknikk 15 km
Liv-Miriam NordtømmeSølvKlassisk 5 km
Liv-Miriam NordtømmeSølv15 km fri teknikk
Martin Johnsrud SundbySølvSprint
Eirik Kurland OlsenSølv10 km fri teknikk
Martin Johnsrud SundbySølv7,5 km klassisk
Morten EilifsenSølvStafett
Bernhard RønningBronseStafett
Kari Vikhagen GjeitnesBronseKlassisk 5 km
Kristian Rennemo TettliBronseStafett
Kent Ove ClausenBronseStafett
Petter Northug jrBronseStafett
Jan Gisle GranmoBronse7,5 km klassisk

2003

Øystein "Pølsa" PettersenGullStafett
Petter Northug jrGullKlassisk 10 km
Liv-Miriam NordtømmeGullFri teknikk 5 km
Petter Northug jrGullFri teknikk 5 km
Øystein "Pølsa" PettersenGullKlassisk 15 km
Kari Vikhagen GjeitnesGullSprint
Liv-Miriam NordtømmeGullStafett
Karianne Gåsland BjellånesSølvKlassisk 7,5 km
Morten EilifsenSølvStafett
Kent Ove ClausenSølvSprint
Øystein "Pølsa" PettersenSølvFri teknikk 7,5 km
Johan KjølstadSølvKlassisk 15 km
Gunnhild VeienSølvStafett
Johan KjølstadSølvSprint
Petter Northug jrBronseStafett
Guro Strøm SolliBronseSprint
Liv-Miriam NordtømmeBronseKlassisk 10 km
Johan KjølstadBronseStafett
Petter Northug jrBronseSprint
Kristian Rennemo TettliBronseStafett
Anders Sigurd BjellånesBronseSprint

2002

Eldar RønningGullStafett
Liv-Miriam NordtømmeGullFri teknikk 10 km
Silvana Bucher (SUI)Gull10 km fri teknikk
Eldar RønningGullSprint
Liv-Miriam NordtømmeGullSprint
Birger TunsetGullStafett
Morten EilifsenGullFri teknikk 15 km
Liv-Miriam NordtømmeGullKlassisk 5 km
Johan KjølstadGullStafett
Eldar RønningGullFri teknikk 20 km
Liv-Miriam NordtømmeGullStafett
Silvana Bucher (SUI)GullStafett
Johan KjølstadSølvSprint
Eldar RønningSølvKlassisk 10 km
Martin Johnsrud SundbySølvSprint
Jan Gisle GranmoBronseFri teknikk 15 km

2001

Liv-Miriam NordtømmeGullKlassisk 10 km
John SteneGullStafett
Liv-Miriam NordtømmeGullFri teknikk 5 km
Anders MyrlandSølvFri teknikk 10 km
Eldar RønningSølvFri teknikk 10 km
Liv-Miriam NordtømmeSølvStafett
Eldar RønningBronseKlassisk 20 km
Johan KjølstadBronseStafett
Øystein "Pølsa" PettersenBronseKlassisk 15 km
Eldar RønningBronseStafett

2000

Sveinung Hestad StrandGullFri teknikk 15 km
Kine Beate BjørnåsSølvFri teknikk 15 km
Hans Martin GjedremBronseFri teknikk 20 km

1999

Katy Olga GrøtteGullStafett
Jorunn ØyeGullKlassisk 15 km
John SteneGullFri teknikk 10 km
Øyvind SandbakkBronseStafett
Jorunn ØyeBronseFri teknikk 5 km

1998

Stig Rune KveenGullStafett
Katy Olga GrøtteGullStafett
Hans Martin GjedremGullFri teknikk 15 km
Stig Rune KveenGullKlassisk 10 km
Hans Martin GjedremSølvKlassisk 10 km
Kine Beate BjørnåsSølvFri teknikk 10 km
Jorunn ØyeSølvKlassisk 5 km
Kine Beate BjørnåsBronseKlassisk 5 km
Stig Rune KveenBronseFri teknikk 15 km

1997

Astri WaldalGullStafett
Hans Martin GjedremGullFri teknikk 15 km
Rønnaug Schei AlsgaardGullFri teknikk 15 km
Jorunn ØyeGullFri teknikk 10 km
Rønnaug Schei AlsgaardGullStafett
Kine Beate BjørnåsGullFri teknikk 10 km
Jorunn ØyeSølvKlassisk 5 km
Bodil RysteSølvStafett
Rønnaug Schei AlsgaardSølvKlassisk 5 km
Eli YtredalSølvStafett
Hans Martin GjedremSølvStafett
Hans Martin GjedremBronseKlassisk 10 km

1996

May Britt SchiaGullFri teknikk 10 km
Jorunn ØyeSølvKlassisk 5 km
Lars HasselvoldSølv20 km fristil
Rønnaug Schei AlsgaardSølvStafett
Ingrid KnottenBronseStafett
Marit HusbyBronseStafett
Vebjørn JentoftBronseStafett
Jorunn ØyeBronseFri teknikk 10 km

1995

Jan Ole FuglemGullStafett
Håkon Loe JohansenGullStafett
Rønnaug Schei AlsgaardGullFri teknikk 10 km
Rønnaug Schei AlsgaardGullKlassisk 5 km
Roar HjelmesethBronseKlassisk 10 km
Jan Ole FuglemBronseKlassisk 10 km
Rønnaug Schei AlsgaardBronseStafett
Roar HjelmesethBronseFri teknikk 15 km

1994

Tor Arne HetlandGullFri teknikk 20 km
Roar HjelmesethGullFri teknikk 15 km
Tor Arne HetlandGullKlassisk 10 km
Håkon Loe JohansenSølvStafett
Jan Ole FuglemSølvStafett
Eivind Arne BjaalandBronseFri teknikk 15 km
Frode JermstadBronse10 km klassisk
Tor Arne HetlandBronseStafett
Frode JermstadBronseStafett
Guri Hetland (Knotten)BronseKlassisk 5 km

1993

Marit HusbySølvFri teknikk 10 km
Arnt Einar EnganSølv10 km klassisk
Tor Arne HetlandSølvStafett
Frode JermstadSølvStafett
Marit HusbySølvKlassisk 5 km
Håkon Loe JohansenSølvFri teknikk 15 km
Tor Arne HetlandBronseKlassisk 10 km
Håkon Loe JohansenBronse10 km klassisk

1992

Tor Arne HetlandGullStafett
Frode EstilGullStafett
Tor Arne HetlandGull15 km fri teknikk
Tor Arne HetlandSølv10 km klassisk
Guri Hetland (Knotten)Sølv5 km klassisk
Guri Hetland (Knotten)Sølv10 km fri teknikk
Frode EstilBronseKlassisk 10 km
Guri Hetland (Knotten)BronseStafett
Randi MoBronseStafett
Frode EstilBronseFri teknikk 20 km
Grete Estil (Kvannli)BronseStafett

1991

Guri Hetland (Knotten)GullStafett
Hilde Stav (Tuseth)GullStafett
Ann Christin FlatumGullStafett
Frode EstilSølvStafett
Tor Arne HetlandSølvFri teknikk 15 km
Guri Hetland (Knotten)SølvFri teknikk 10 km

1989

Hans Jørgen RenåBronse10 km klassisk

1988

Unni Berit PedersenSølvStafett

1987

Heidi SelnesGull5 km klassisk
Kathrine BjørgenBronse5 km klassisk

1985

Sture SivertsenSølvStafett
Geir HaugenSølvStafett