Denne sida ser meget bedre ut i en nettleser som støtter webstandarder , men den er allikevel lesbar.






Medaljevinnere

Her kan du finne alle som har vunnet medaljer imesterskap.
Trykk på lenkene under så kommer du lett fram.


Søk etter medaljevinner

Skriv inn fornavnet eller deler av fornavnet til den personendu søker. Du vil da få henta ut alle medaljevinnere som har disse bokstavene etterkvarandre i fornavnet sitt.




Medaljer norgesmesterskap langrenn.

Her er en oversikt over alle medaljer i NM langrenn tatt av elever som går/har gått ved Meråker videregående skole og/eller NORD Universitet campus Meråker.

Tilsammen er det tatt 301 medaljer i NM langrenn av skolens elever

2021

Emil IversenGull30 km med skibytte
Kathrine Rolsted HarsemSølv5 km klassisk
Emil IversenBronseSprint klassisk
Kathrine Rolsted HarsemBronse10 km fri teknikk

2020

Finn-Hågen KroghGull15 km fri teknikk
Martin Johnsrud SundbyBronse30 km klassisk fellesstart

2019

Emil IversenGull15 km klassisk
Jørgen Sæternes UlvangGullLagsprint klassisk
Martin Johnsrud SundbyGull50 km klassisk
Emil IversenGull30 km duathlon
Finn-Hågen KroghGullSprint
Martin Johnsrud SundbyGull10 km fri
Emil IversenGullLagsprint klassisk
Martin Johnsrud SundbyBronseStafett
Martin Johnsrud SundbyBronse30 km duathlon

2018

Astrid StavGullStafett
Thomas Albertsen DahlenGullStafett
Martin Johnsrud SundbyGullSkiatlon 30 km
Marthe KristoffersenGullStafett
Emil IversenGullStafett
Jørgen Sæternes UlvangGullStafett
Kathrine Rolsted HarsemGullStafett
Kathrine Rolsted HarsemSølvSprint
Merete MyrsethSølvStafett
Niklas DyrhaugSølvSkiatlon 30 km
Martin Johnsrud SundbyBronseLagsprint
Finn-Hågen KroghBronseSkiatlon 30 km
Martin Johnsrud SundbyBronse10 km klassisk

2017

Marthe KristoffersenGullStafett
Kathrine Rolsted HarsemGullStafett
Martin Johnsrud SundbyGull30 km duathlon
Martin Johnsrud SundbyGull50 km klassisk
Anniken JørgensenGullStafett
Niklas DyrhaugSølv30 km duathlon
Eirik LorentsenSølvStafett
Anders Tettli RennemoSølvStafett
Martin Johnsrud SundbySølv10 km fri teknikk
Kathrine Rolsted HarsemBronse30 km klassisk
Hilde EideBronseStafett
Marthe KristoffersenBronseLagsprint fri teknikk
Kathrine Rolsted HarsemBronseSprint fristil
Martin Johnsrud SundbyBronseLagsprint fri teknikk
Kathrine Rolsted HarsemBronse10 km klassisk
Mari EideBronseStafett
Martin Johnsrud SundbyBronse15 km klassisk
Kathrine Rolsted HarsemBronseLagsprint fri teknikk
Øystein "Pølsa" PettersenBronseStafett

2016

Petter Northug jrGull30 km duathlon
Martin Johnsrud SundbyGull10 km fri
Martin Johnsrud SundbyGull15 km klassisk
Kathrine Rolsted HarsemGullLagsprint
Martin Johnsrud SundbyGull50 km fristil
Marthe KristoffersenGullLagsprint
Finn-Hågen KroghGullSprint
Marthe KristoffersenSølvStafett
Mari EideSølv10 km klassisk
Emil IversenSølv10 km fri teknikk
Anniken JørgensenSølvStafett
Martin Johnsrud SundbySølvLagsprint
Kathrine Rolsted HarsemSølvStafett
Petter Northug jrBronseStafett
Lars Ove AunliBronseStafett
Even NorthugBronseStafett
Niklas DyrhaugBronse30 km duathlon

2015

Lars Ove AunliGullStafett
Petter Northug jrGullStafett
Tomas NorthugGullStafett
Kathrine Rolsted HarsemGull5 km klassisk
Petter Northug jrGullLagsprint
Tomas NorthugGullSprintstafett
Petter Northug jrGull30 km med skibytte
Martin Johnsrud SundbyGull10 km klassisk
Kari Vikhagen GjeitnesSølvKlassisk sprint
Kathrine Rolsted HarsemSølvSprintstafett
Martin Johnsrud SundbySølvSprintstafett
Niklas DyrhaugSølv30 km med skibytte
Marthe KristoffersenSølvSprintstafett
Emil IversenBronseKlassisk sprint
Anders Tettli RennemoBronseStafett
Kristian Rennemo TettliBronseStafett
Andreas Myran SteenBronseStafett

2014

Petter Northug jrGullStafett
Martin Johnsrud SundbyGull50 km
Martin HammerGullSprintstafett
Eldar RønningGullSprintstafett
Martin Johnsrud SundbyGullSkiathlon
Tomas NorthugGullStafett
Kathrine Rolsted HarsemSølvSprint
Marthe KristoffersenSølvSprintstafett
Martin Johnsrud SundbySølv15 km klassisk
Kathrine Rolsted HarsemSølvSprintstafett
Finn-Hågen KroghBronseSprint
Petter Northug jrBronseSprintstafett
Petter Northug jrBronseSkiathlon
Magni SmedåsBronseSprintstafett
Tomas NorthugBronseSprintstafett

2013

Petter Northug jrGull30 km skiathlon
Martin Johnsrud SundbyGull50 km fellesstart klassisk
Kathrine Rolsted HarsemGullStafett
Marthe KristoffersenGullStafett
Martin Johnsrud SundbyGullSprintstafett
Ole Marius BachGullStafett
Tora BergerGullStafett
Martin Johnsrud SundbyGull15 km fri teknikk
Finn-Hågen KroghSølv15 km fri teknikk
Tomas NorthugSølvStafett
Petter Northug jrSølvStafett
Kristian Rennemo TettliBronseStafett
Martin Johnsrud SundbyBronse30 km skiathlon
Andreas Myran SteenBronseStafett
Anders Tettli RennemoBronseStafett

2012

Martin Johnsrud SundbyGull50 km klassisk fellesstart
Kristin GausenGullStafett
Marthe KristoffersenGullStafett
Ole Marius BachGullStafett
Martin Johnsrud SundbyGull15 km fri teknikk
Tora BergerGullStafett
Martin Johnsrud SundbyGull30 km duathlon
Eldar RønningSølvSprintstafett
Johan KjølstadSølvSprintstafett
Anders Tettli RennemoSølvStafett
Eldar RønningSølv50 km klassisk fellesstart
Kristian Rennemo TettliSølvStafett
Marthe KristoffersenSølv15 km duatlon
Andreas Myran SteenSølvStafett
Kent Ove ClausenBronseSprint
Martin Johnsrud SundbyBronseSprintstafett

2011

Martin Johnsrud SundbyGull30 km duatlon
Eldar RønningGull15 km klassisk
Petter Northug jrGullSprintstafett klassisk
Anders MyrlandGullStafett
Johan KjølstadGullStafett
Petter Northug jrGull50 km fellesstart fri teknikk
Eldar RønningGullStafett
Marthe KristoffersenSølvStafett
Eirik LorentsenSølvStafett
Guri Hetland (Knotten)SølvStafett
Eldar RønningSølvSprintstafett klassisk
Morten EilifsenSølvStafett
Eldar RønningSølv30 km duatlon
Martin Johnsrud SundbySølv15 km klassisk
Kristin GausenSølvStafett
Johan KjølstadSølvSprintstafett klassisk
Karianne Gåsland BjellånesBronseStafett
Johan KjølstadBronseSprint fristil
Marte EldenBronseStafett
Kari Vikhagen GjeitnesBronseStafett
Morten EilifsenBronse50 km fellesstart fri teknikk

2010

Johan KjølstadGullKlassisk sprint
Petter Northug jrGull15 km fri teknikk
Eldar RønningGullStafett
Johan KjølstadGullStafett
Tomas NorthugGullLagsprint
Petter Northug jrGullLagsprint
Anders MyrlandGullStafett
Marthe KristoffersenSølv10 km fri teknikk
Marte EldenSølvStafett
Kari Vikhagen GjeitnesSølvStafett
Martin Johnsrud SundbySølv30 km fellesstart m skibytte
Karianne Gåsland BjellånesSølvStafett
Marthe KristoffersenBronse15 km fellesstart m skibytte

2009

Johan KjølstadGullLagsprint
Karianne Gåsland BjellånesGullLagsprint
Eldar RønningGullLagsprint
Kari Vikhagen GjeitnesGullLagsprint
Petter Northug jrSølvLagsprint
Johan KjølstadSølvSprint
Øystein "Pølsa" PettersenSølvStafett
Marthe KristoffersenSølv30 km fri fellesstart
Eldar RønningBronseKlassisk 15 km
Ole Marius BachBronseDuatlon 2x15 km
Anders MyrlandBronseStafett
Ole RønningBronseStafett
Johan KjølstadBronseStafett

2008

Tor Arne HetlandGullStafett
Morten EilifsenGullDuatlon 2x15 km
Kine Beate BjørnåsGullStafett
Marthe KristoffersenGullStafett
Kine Beate BjørnåsGullLagsprint
Guri Hetland (Knotten)GullStafett
Marthe KristoffersenGullLagsprint
Morten EilifsenGullFri teknikk 15 km
Kari Vikhagen GjeitnesSølvSprint
Eldar RønningSølvLagsprint
Marte EldenSølvStafett
Kari Vikhagen GjeitnesSølvStafett
Marthe KristoffersenSølvDuatlon 2x7,5km
Eldar RønningSølvSprint
Johan KjølstadSølvLagsprint
Martin Johnsrud SundbySølvDuatlon 2x15 km
Petter Northug jrBronseDuatlon 2x15 km
Marte EldenBronseFri teknikk 10 km
Petter Northug jrBronseStafett
Stig Rune KveenBronseLagsprint
Eldar RønningBronseLangdistanse (Rensfjellrennet)
Petter Northug jrBronseFri teknikk 15 km
Petter Northug jrBronseLagsprint
Marte EldenBronseLangdistanse (Rensfjellrennet)

2007

Eldar RønningGullLagsprint
Petter Northug jrGullFri teknikk 15 km
Johan KjølstadGullLagsprint
Petter Northug jrGullStafett
Frode EstilGullDuatlon 2x15 km
Stig Rune KveenGullStafett
Frode EstilSølvKlassisk 50 km fellesstart
Øystein "Pølsa" PettersenSølvLagsprint
Eldar RønningBronseKlassisk 50 km fellesstart
Frode EstilBronseFri teknikk 15 km
Eldar RønningBronseSprint

2006

Eldar RønningGullLagsprint
Stig Rune KveenGullStafett
Petter Northug jrGullDuatlon 2x15 km
Johan KjølstadGullLagsprint
Petter Northug jrGullStafett
Johan KjølstadSølvSprint
Petter Northug jrSølvLagsprint
Frode EstilSølvDuatlon 2x15 km
Øystein "Pølsa" PettersenBronseSprint
Frode EstilBronseKlassisk 15 km
Øystein "Pølsa" PettersenBronseStafett

2005

Kine Beate BjørnåsGullStafett
Frode EstilGullDuatlon 2x15 km
Kine Beate BjørnåsGullKlassisk 30 km
Tove AndersenGullStafett
Ingrid KnottenGullStafett
Tove AndersenSølvLagsprint
Kine Beate BjørnåsSølvLagsprint
Eldar RønningBronseLagsprint
Johan KjølstadBronseLagsprint
Tor Arne HetlandBronseSprint

2004

Tor Arne HetlandGullLagsprint
Ingrid KnottenGullStafett
Tove AndersenGullStafett
Kine Beate BjørnåsGullStafett
Frode EstilSølvLagsprint
Kine Beate BjørnåsSølvKlassisk 10 km
Tor Arne HetlandSølvStafett

2003

Tor Arne HetlandGullStafett
Frode EstilGullStafett
Frode EstilSølvKlassisk 10 km
Tor Arne HetlandSølvSprint
Frode EstilSølvKlassisk 50 km
Ann Helen GrandeBronseStafett
Ingrid KnottenBronseStafett
Tove AndersenBronseStafett

2002

Ingrid KnottenGullStafett
Tove AndersenGullStafett
Frode EstilGullStafett
Kine Beate BjørnåsGullStafett
Tor Arne HetlandGullStafett
Tor Arne HetlandSølvSprint
Kine Beate BjørnåsSølvKlassisk 15 km
Line SelnesBronseStafett
Guri Hetland (Knotten)BronseStafett

2001

Tor Arne HetlandGullStafett
Tor Arne HetlandGullFri teknikk 30 km
Guri Hetland (Knotten)SølvStafett
Katrine RokkeSølvStafett
Kine Beate BjørnåsBronseStafett
Ingrid KnottenBronseStafett
Tove AndersenBronseStafett

2000

Tor Arne HetlandGullSprint
Katrine RokkeSølvStafett
Guri Hetland (Knotten)SølvStafett
Frode EstilSølvStafett

1999

Frode EstilGullKlassisk 50 km
Håkon Loe JohansenGullStafett
Guri Hetland (Knotten)SølvStafett
Katrine RokkeSølvStafett
Kine Beate BjørnåsBronseStafett
Ingrid KnottenBronseStafett
Tove AndersenBronseStafett

1998

Frode EstilGullStafett
Tor Arne HetlandGullStafett
Sture SivertsenGullKlassisk 30 km
Katrine RokkeSølvStafett
Frode EstilSølvKlassisk 30 km
Tor Arne HetlandSølvFri teknikk 10 km
Guri Hetland (Knotten)SølvStafett
Frode EstilBronseJaktstart
Håkon Loe JohansenBronseStafett
Frode EstilBronse30 km klassisk

1997

Sture SivertsenSølvKlassisk 10 km

1996

Frode EstilSølvJaktstart
Sture SivertsenBronseJaktstart
Frode EstilBronseStafett

1995

Sture SivertsenBronseKlassisk 10 km
Sture SivertsenBronseKlassisk 30 km

1994

Sture SivertsenGullKlassisk 10 km
Katrine RokkeGullKlassisk 5 km
Sture SivertsenSølvKlassisk 15 km
Katrine RokkeBronseKlassisk 30 km

1993

Sture SivertsenSølvKlassisk 30 km
Inger Lise HeggeBronseKlassisk 5 km

1992

Inger Lise HeggeSølvKlassisk 15 km
Inger Lise HeggeSølvKlassisk 30 km

1991

Inger Lise HeggeGullKlassisk 10 km

1990

Inger Lise HeggeGullKlassisk 10 km
Stig Arne DitløvSølvStafett

1989

Inger Lise HeggeSølvKlassisk 20 km

1987

Stig Arne DitløvSølvStafett