Denne sida ser meget bedre ut i en nettleser som støtter webstandarder , men den er allikevel lesbar.




Medaljevinnere

Her kan du finne alle som har vunnet medaljer imesterskap.
Trykk på lenkene under så kommer du lett fram.


Søk etter person

Skriv inn etternavnet eller deler av etternavnet til den personen du søker. Du vil da få henta ut alle medaljevinnere som har disse bokstavene etter kvarandre i etternavnet sitt.

Nyhetsbrev

Registrer deg for å få tilsendt mail når nye resultater legges inn her.

Ta kontakt

Har du kommentarer eller spørsmål. så kjør iveg her!


Medaljevinnere i NM Langrenn for Juniorer

2017

SølvAstrid Stav10 km fristil
2016

GullJan Thomas JensenStafett
GullOle Morten FlatakerStafett
GullEven NorthugSprint
Alle resultata fra NM 2016 >>>>>
2015

GullEven NorthugSprint
GullJan Thomas JenssenStafett
BronseJan Thomas Jenssen20 km friteknikk
BronseEven NorthugStafett
Alle resultata fra NM 2015 >>>>>
2014

GullMagni Smedås20 km klassisk
SølvMagni Smedås10 km fristil
SølvTruls TorvikStafett
BronseOle Morten FlatakerSprint
2012

Alle resultata fra NM 2012 >>>>>
2011

GullMagnus Stensås10 km klassisk
GullEmil IversenSprint
SølvHallvard LøfaldStafett
SølvMagnus StensåsStafett
BronseEmil Iversen10 km klassisk
BronseEmil IversenStafett
Alle resultata fra NM 2011 >>>>>
2010

GullMagnus MoholtSprint klassisk
GullFinn-Hågen Krogh10 km fri teknikk
SølvTomas NorthugSprint klassisk
BronseTomas Northug20 km klassisk
BronseTomas Northug10 km fri teknikk
BronseOla Berg FinesStafett
BronseMagnus MoholtStafett
BronseMarius BjørsethStafett
Alle resultata fra NM 2010 >>>>>
2009

GullTomas NorthugSprint
GullKathrine Rolsted Harsem10 km klassisk
SølvKathrine Rolsted HarsemStafett
SølvMagnus MoholtStafett
BronseMartin Mikkelsen10 km klassisk
BronseFinn-Hågen Krogh20 km fri
Alle resultata fra NM 2009 >>>>>
2008
GullFinn-Hågen Krogh10 km fri teknikk
SølvMarthe KristoffersenSprint
SølvKathrine Rolsted HarsemStafett
SølvMagnus MoholtSprint
SølvAndreas Myran SteenSprint
BronseLars Hyttehaug20 km klassisk
BronseEirik LorentsenStafett
BronseTomas NordthugStafett
BronseTomas NordthugSprint
BronseOle Marius BachStafett
BronseAndreas Myran SteenStafett
Alle resultata fra NM 2008 >>>>>
2007
GullElise Ringen10 km fri fellesstart
GullElise Ringen5 km klassisk
GullEirik Kurland Olsen10 km klassisk
GullMarthe KristoffersenSprint
SølvMarthe KristoffersenStafett
SølvElise RingenStafett
SølvMagnus MoholtStafett
SølvLaila KveliStafett
SølvKristin GausenStafett
SølvKristin GausenSprint
BronseIda EideSprint
BronseKathrine Rolsted Harsem5 km klassisk
BronseKathrine Rolsted HarsemStafett
Alle resultata fra NM 2007 >>>>>
2006
GullPetter Northug jr7,5 km klassisk
GullPetter Northug jr20 km fri teknikk
GullMarthe Kristoffersen7,5 km fri teknikk
SølvKristin Gausen7,5 km fri teknikk
SølvIngrid Løvbrøtte Stafett
BronseMarthe Kristoffersen Stafett
BronseMarthe KristoffersenSprint
BronseEirik Kurland Olsen7,5 km klassisk
BronseMarte EldenStafett
BronseElise Ringen Stafett
BronseMarte Elden15 km fri teknikk
BronseOle Marius Bach15 km fri teknikk
Alle resultata fra NM 2006 >>>>>
2005
GullPetter Northug jr20 km klassisk
GullMarte Elden15 km klassisk
GullPetter Northug jr7,5 km fri teknikk
GullPetter Northug jrSprint
GullKari Vikhagen GjeitnesSprint
GullEirik Kurland Olsen15 km klassisk
SølvMarte EldenSprint
BronseMarte Elden5 km fri teknikk
BronseEirik Kurland Olsen7,5 km fri teknikk
Alle resultata fra NM 2005 >>>>>
2004
GullPetter Northug jr7,5 km klassisk
GullEirik Kurland Olsen7,5 km klassisk
GullPetter Northug jr15 km fri teknikk
GullCelina Gasparin (skiskytter fra Sveits)15 km fri teknikk
GullMartin Johnsrud SundbyStafett
GullMartin Johnsrud Sundby15 km fri teknikk
GullElise Aune TyldumStafett
GullMarte EldenStafett
GullLiv-Miriam NordtømmeStafett
GullLiv-Miriam NordtømmeSprint
SølvEirik Kurland Olsen10 km fri teknikk
SølvLiv-Miriam Nordtømme5 km klassisk
SølvLiv-Miriam Nordtømme15 km fri teknikk
SølvMartin Johnsrud Sundby7,5 km klassisk
SølvMartin Johnsrud SundbySprint
SølvMarte Elden5 km klassisk
SølvMorten EilifsenStafett
BronseJan Gisle Granamo7,5 km klassisk
BronseKari Vikhagen Gjeitnes5 km klassisk
BronseBernhard RonningStafett
BronsePetter Northug jrStafett
BronseKristian RennemoStafett
BronseKent Ove ClausenStafett
Alle resultata fra NM 2004 >>>>>
2003
GullPetter Northug jr10 km klassisk
GullPetter Northug jr5 km fri teknikk
GullLiv-Miriam Nordtømme5 km fri teknikk
GullLiv-Miriam NordtømmeStafett
GullØystein Pettersen15 km klassisk
GullØystein PettersenStafett
GullKari Vikhagen GjeitnesSprint
SølvKarianne Bjellånes7,5 km klassisk
SølvØystein Pettersen7,5 km fri teknikk
SølvArnt Einar Engan10 km klassisk
SølvJohan Kjølstad15 km klassisk
SølvJohan KjølstadSprint
SølvGunnhild VeienStafett
SølvMorten EilifsenStafett
SølvKent Ove KlausenSprint
BronseLiv-Miriam Nordtømme10 km klassisk
BronsePetter Northug jrStafett
BronsePetter Northug jrSprint
BronseGuro Strøm SolliSprint
BronseJohan KjølstadStafett
BronseKristian Rennemo TettliStafett
BronseAnders Sigurd BjellånesSprint
Alle resultata fra NM 2003 >>>>>
2002
GullLiv-Miriam Nordtømme5km klassisk
GullLiv-Miriam Nordtømme10 km fri teknikk
GullLiv-Miriam NordtømmeSprint
GullLiv-Miriam NordtømmeStafett
GullEldar RønningStafett
GullEldar RønningSprint
GullEldar Rønning20 km fri teknikk
GullMorten Eilifsen15 km fri teknikk
GullBirger TunsetStafett
GullSilvana BucherStafett
GullJohan KjølstadStafett
SølvEldar Rønning10 km klassisk
SølvMartin Johnsrud SundbySprint
SølvJohan KjølstadSprint
BronseJan Gisle Granamo15 km fri teknikk
Alle resultata fra NM 2002 >>>>>
2001
GullLiv-Miriam Nordtømme10 km klassisk
GullLiv-Miriam Nordtømme5 km fri teknikk
GullJohn SteneStafett
SølvLiv-Miriam NordtømmeStafett
SølvEldar Rønning10 km fri teknikk
SølvAnders Myrland10 km fri teknikk
BronseEldar RønningStafett
BronseEldar Rønning20km klassisk
BronseJohan KjølstadStafett
BronseØystein Pettersen15km klassisk
Alle resultata fra NM 2001 >>>>>
2000
GullSveinung Hestad Strand15 km fri teknikk
SølvKine Beate Bjørnås15 km fri teknikk
BronseHans Martin Gjedrem20 km fri teknikk
1999
GullJorunn Øye15 km klassisk
GullJohn Stene10 km fri teknikk
GullKaty Olga GrøtteStafett
BronseJorunn Øye5 km fri teknikk
BronseØyvind SandbakkStafett
Alle resultata fra NM 1999 >>>>>
1998
GullHans Martin Gjedrem15 km fri teknikk
GullStig Rune Kveen10 km klassisk
GullStig Rune KveenStafett
GullKaty Olga GrøtteStafett
SølvJorunn Øye5km klassisk
SølvKine Beate Bjørnås10 km fri teknikk
SølvHans Martin Gjedrem10 km klassisk
BronseKine Beate Bjørnås5 km klassisk
BronseStig Rune Kveen15 km fri teknikk
Alle resultata fra NM 1998 >>>>>
1997
GullHans Martin Gjedrem15 km fri teknikk
GullJorunn Øye10 km fri teknikk
GullKine Beate Bjørnås10 km fri teknikk
GullAstri WaldalStafett
GullRønnaug Schei15 km fri teknikk
GullRønnaug ScheiStafett
SølvRønnaug Schei5 km klassisk
SølvJorunn Øye5 km klassisk
SølvHans Martin GjedremStafett
SølvBodil RysteStafett
SølvEli YtredalStafett
BronseHans Martin Gjedrem10 km klassisk
Alle resultata fra NM 1997 >>>>>
1996
GullMay Britt Schia10 km fri teknikk
SølvJorunn Øye5 km klassisk
SølvRønnaug ScheiStafett
SølvLars Hasselvold20 km fri teknikk
BronseJorunn Øye10 km fri teknikk
BronseIngrid KnottenStafett
BronseMarit HusbyStafett
BronseVebjørn JentoftStafett
Alle resultata fra NM 1996 >>>>>
1995
GullRønnaug Schei5 km klassisk
GullRønnaug Schei10 km fri teknikk
GullJan Ole FuglemStafett
GullHåkon Loe JohansenStafett
BronseRoar Hjelmeseth15 km fri teknikk
BronseRoar Hjelmeseth10 km klassisk
BronseJan Ole Fuglem10 km klassisk
BronseRønnaug ScheiStafett
Alle resultata fra NM 1995 >>>>>
1994
GullTor Arne Hetland10 km klassisk
GullTor Arne Hetland20 km fri teknikk
GullRoar Hjelmeseth15 km fri teknikk
SølvJan Ole FuglemStafett
SølvHåkon Loe JohansenStafett
BronseGuri Hetland (Knotten)5 km klassisk
BronseEivind Arne Bjåland15 km fri teknikk
BronseTor Arne HetlandStafett
BronseFrode Jermstad10 km klassisk
BronseFrode JermstadStafett
Alle resultata fra NM 1994 >>>>>
1993
SølvTor Arne HetlandStafett
SølvMarit Husby5km klassisk
SølvMarit Husby10 km fri teknikk
SølvHåkon Loe Johansen15 km fri teknikk
SølvFrode JermstadStafett
BronseTor Arne Hetland10 km klassisk
BronseHåkon Loe Johansen10 km klassisk
Alle resultata fra NM 1993 >>>>>
1992
GullTor Arne Hetland15 km fri teknikk
GullTor Arne HetlandStafett
GullFrode EstilStafett
Frode har fortalt ei artig historie i tilknytning til denne stafettseieren:
Jeg var 19 år og siste års jr og gikk 1 etappe. Vi skulle gå 7.5 km. Mot slutten av etappen klarte jeg å rive til meg en luke på ca 20 sek til nestemann, men ca 500m før veksling ble jeg vist ut på en ny sløyfe ut i skogen. Jeg visste det var feil, men hadde ikke tid til å krangle. Jeg bare håpet at også resten skulle komme etter. I skogen skimtet jeg i hvert fall 1 løper som kom etter meg. Ekstrarunden gjorde vel at etappen ble 3-4km for lang. Jeg var imidlertid spent da jeg skulle veksle, for jeg visste jo ikke om jeg var først eller sist! Heldigvis hadde de også vist resten ut på samme runde, til store protester fra enkelte. Dette var nok en klar fordel for oss, som hadde en sterk 19-åring på laget, da enkelte andre lag stilte med yngre og svakere løpere på denne etappen.
SølvTor Arne Hetland10 km klassisk
SølvGuri Hetland (Knotten)5 km klassisk
SølvGuri Hetland (Knotten)10 km fri teknikk
BronseGuri Hetland (Knotten)Stafett
BronseGrete Estil (Kvannli)Stafett
BronseRandi MoStafett
BronseFrode Estil10 km klassisk
BronseFrode Estil20 km fri teknikk
1991
GullGuri Hetland (Knotten)Stafett
GullHilde TusethStafett
GullAnn Christin FlatumStafett
SølvFrode EstilStafett
SølvGuri Hetland (Knotten)10 km fri teknikk
SølvTor Arne Hetland15 km fri teknikk
Alle resultata fra NM 1991 >>>>>
1989
BronseHans Jørgen Renå10 km klassisk
1987
GullHeidi Selnes5 km klassisk
BronseKathrine Bjørgen5 km klassisk